Klimatyzacja

Klimatyzacja w domu, biurze czy obiektach usługowo-handlowych to obecnie już dobry standard. Odpowiadając na potrzeby rynku poszukujemy najlepszych, komfortowych a zarazem ekonomicznych rozwiązań. Korzystamy z niezawodnych i efektywnych urządzeń uznanych na rynku firm. Systematycznie szkoląc naszych pracowników zapewniamy najwyższą jakość montażu i użytkowania systemów klimatyzacji u naszych Klientów. Każdy Klient ma inne potrzeby, dlatego działamy elastycznie, wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie nabyte przy zrealizowanych wcześniej projektach.  Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowego doboru klimatyzatora, ponieważ gwarantuje to pełną użyteczność systemu zgodnie z Państwa oczekiwaniami.
Zastosowanie klimatyzacji przynosi następujące korzyści:

* komfort temperatury w pomieszczeniach

* chłodzenie i grzanie w zależności od pory roku

* optymalną wilgotność

* funkcja osuszania i nawilżania

* oczyszczanie powietrza

* funkcja filtracji

Klimatyzacja

Klimatyzatory typu SPLIT

najbardziej popularne rozwiązanie, najczęściej stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, w którym jednostka wewnętrzna / parownik / zamontowana jest w pomieszczeniu a skraplacz i sprężarka na zewnątrz. Oba elementy połączone są instalacją przenoszącą czynnik chłodniczy. Występują w wersji naściennej, przypodłogowej, podsufitowej i kasetonowej.
Klimatyzacja

Klimatyzatory okienne

urządzenia o zwartej budowie, przeznaczone do instalacji w otworach ścian zewnętrznych. Cechuje je prosty montaż. Wszystkie elementy montowane są w jednej obudowie, co skutkuje dosyć wysokim poziomem hałasu w czasie pracy
Klimatyzacja

Klimatyzator pracujący w układzie MULTI

w którym agregat zewnętrzny dużej mocy obsługuje kilka jednostek wewnętrznych, autonomicznie sterowanych. Dzięki temu istnieje możliwość rozbudowy systemu w zależności od potrzeb inwestora
Klimatyzacja

Klimatyzatory typu VRF

systemy tzw. klimatyzacji inteligentnej, w skład których może wchodzić kilka agregatów połączonych szeregowo obsługujących do kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych. W systemach tych możliwe jest sterowanie oddzielnie każdą z jednostek jak również centralne sterowanie całym systemem. Tego typu rozwiązania stosuje się w dużych obiektach, hotelach, obiektach biurowych czy kompleksach mieszkalnych.
Klimatyzacja

Klimatyzatory przenośne

są to urządzenia przeznaczone do chłodzenia jednego pomieszczenia. Są one głośniejsze niż klimatyzatory stacjonarne i wymagają wyprowadzenia ciepłego powietrza oraz skroplin poza dane pomieszczenie. Ich dużą zaletą jest możliwość umiejscowienia w dowolnym miejscu oraz atrakcyjna cena.
Ewaporacyjny nawilżacz

Klimatyzatory ewaporacyjne

– w tych klimatyzatorach czynnikiem chłodniczym jest woda z instalacji wodociągowej lub zbiornika zewnętrznego. Zasada działania tych urządzeń polega na wymuszonym pompą przepływie powietrza przez wkłady celulozowe nawilżane wodą, która obniża jego temperaturę i nieznacznie podnosi wilgotność pomieszczenia zapewniając właściwą wentylację. Na uwagę zasługuje niski koszt eksploatacji.