Urządzenia grzewczo – wentylacyjne

koncept Biała Podlaska

Elektryczne nagrzewnice kanałowe

przystosowane do montażu bezpośrednio w okrągłych kanałach wentylacyjnych o standardowych średnicach (100-400 mm). Stosowane są w systemach wentylacji mechanicznej nawiewnej gdzie jest potrzeba podniesienia temperatury w okresach zimowych lub utrzymania temperatury na stałym poziomie w pomieszczeniach. Posiadają zabezpieczenia termiczne przed przegrzaniem. Maksymalna temperatura powietrza wyjściowego to 50 °C
koncept Biała Podlaska

Nagrzewnice gazowe

to urządzenia służące do ogrzewania powietrza do odpowiedniej temperatury przy użyciu paliwa jakim jest gaz propan lub propan-butan. Nagrzewnica działa na zasadzie dmuchawy, czyli wymusza przez wbudowany wentylator obieg powietrza ogrzanego przez dostarczane paliwo i rozprowadza je równomiernie po całym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu zamkniętej komory spalania oraz innowacyjnej konstrukcji palnika nagrzewnice gazowe osiągają sprawność do 94% przy jednoczesnej niskiej emisji szkodliwych substancji.
koncept Biała Podlaska

Kurtyny przemysłowe

W przypadku dużych bram kurtyny powietrzne można łączyć w większe systemy montując obok siebie kilka kurtyn: na dole modułu kurtyny z wymiennikiem wodnym przyłączanym do instalacji c.o., bardziej sprawne w podgrzewie powietrza nawiewanego, a nad nimi kurtyny z grzałkami elektrycznymi, energochłonne.
koncept Biała Podlaska

Nagrzewnica wodna

to urządzenie przeznaczonych do ogrzewania obiektów kubaturowych, o szerokim zakresie mocy grzewczych: 2 – 100 kW. Obudowa wykonana z lekkiego i wytrzymałego materiału. Specjalnie zaprojektowana konsola montażowa umożliwia montaż pionowy i poziomy urządzenia na wąskich słupach i przegrodach pod kątem 30 lub 45 °. Specjalne uchwyty podstropowe pozwalają na montaż podsufitowy. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka estetyka w połączeniu z optymalnie dobranymi parametrami pracy.
guard2

Kurtyny powietrzne

to profesjonalne urządzenia montowane nad drzwiami i bramami przemysłowymi (kurtyny poziome) lub obok drzwi i bram (kurtyny pionowe), których głównym zadaniem jest utrzymanie bariery ochronnej przy wejściu do obiektu. Zabezpieczają one wejście do budynku przed zimnym i ciepłym powietrzem, a także kurzem czy owadami. Zastosowanie kurtyny pozwala zminimalizować straty ciepła, co wpływa zarówno na koszty eksploatacji obiektu jak i komfort pracy.