Wentylacja

Jakość powietrza

w pomieszczeniach jest uzależniona od sprawnie działającej wentylacji. Szczególnie ważne jest to w wypadku stosowania nowoczesnej, szczelnej stolarki okiennej.
Brak prawidłowej wymiany powietrza może być przyczyną pojawienia się nadmiernej wilgoci, skutkującej rozwojem roztoczy, grzybów i pleśni.
Dlatego coraz częściej stosowana jest wentylacja mechaniczna, również w wariancie z odzyskiem ciepła / rekuperacja /.
– prawidłowy obieg powietrza w budynku
– zgodna z normą wielokrotność wymiany powietrza dla danego pomieszczenia
– usuwanie zanieczyszczeń, nieprzyjemnych zapachów oraz nadmiernej wilgoci

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła czyli rekuperacja.

Jest to proces odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i oddanie go do powietrza nawiewanego. Świeże powietrze zasysane jest poprzez czerpnie, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej ogrzewając się od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Ogrzane w ten sposób powietrze nawiewane jest do pomieszczeń takich jak gabinet, salon czy sypialnia. Rekuperacja posiada zalety wentylacji mechanicznej a dodatkowo poprawia bilans energetyczny budynku, gwarantując znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania.
Sprawiamy, że w obiektach różnego przeznaczenia można oddychać czystym powietrzem, pracować i wypoczywać w optymalnych warunkach temperaturowych. Oferowane przez nas rozwiązania niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, pozwalają osiągnąć zamierzone warunki klimatyczne. Oferujemy najwyższej klasy urządzenia, odpowiadające Państwa wymaganiom. Zapewnimy komfort nawet przy temperaturach skrajnie niskich lub wysokich.
Zadbamy o Państwa samopoczucie zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, czy przeznaczeniu przemysłowym. Nawet najwyższej klasy urządzenia, aby funkcjonowały poprawnie i bezawaryjnie muszą być, co pewien okres czasu poddawane konserwacji i kontroli technicznej. Tego typu działania zagwarantują bezproblemową pracę urządzeń przez wiele lat. Serwis urządzeń wentylacyjnych jest również elementem oferty naszej firmy.